021-65612535
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 4 مرداد 1401 در ساعت 37 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

باسکول | بازار خرید و فروش اینترنتی انواع باسکول

باسکول و ترازوی دیجیتال جدیدترین و کاربردی ترین دستگاه های توزین الکتریکی هستند. بازار خرید و فروش اینترنتی انواع باسکول ترازو، این روزها مانند هر فروشگاه اینترنتی فروش کالاهای مختلف، کارآمدترین و سریعترین روش بدست آوردن مشخصات و استعلام قیمت باسکول برای انتخاب صحیح و دلچسب می باشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • سایت عرضه باسکول ترازو:
  • تفاوت باسکول ترازو دیجیتال با باسکول سنگی قدیمی:
  • باسکول دیجیتال + باسکول ترازو
  • قطعات باسکول دیجیتال:
  • باسکول سنگی + باسکول قپانی + باسکول مکانیکی
  • قطعات باسکول سنگی یا باسکول مکانیکی:
  • نحوه کار با باسکول سنگی و باسکول دیجیتال

یکی از پرکاربردترین مکان های استفاده از انواع باسکول دیجیتال سبک و سنگین، صنعت فروش محصولات عمده کشاورزی می باشد. باسکول قیمت های مختلف براساس ظرفیت و برنامه باسکول دارد.

سایت عرضه باسکول ترازو:

باسکول سایت های مختلفی برای عرضه و فروش انواع مختلف دستگاه های فوق را دارد. اما سایت هایی که اعتبار خوبی داشته باشند، بهترین انتخاب خریداران و متقاضیان این صنعت می باشد.

  • وب سایت باسکول نیکو
  • وب سایت دیجی کالا

تفاوت باسکول ترازو دیجیتال با باسکول سنگی قدیمی:

باسکول دیجیتال + باسکول ترازو

امرزو از باسکول های دیجیتالی در صنایع مختلف و پروژه های متفاوت استفاده می شود. بدلیل استفاده از قطعات الکترونیکی، سرعت و دقت توزین کالاها بسیار بیشتر و بهتر از باسکول های مکانیکی یا قپانی یا باسکول سنگی قدیم است.

قطعات باسکول دیجیتال:

در باسکول ترازو های دیجیتالی با تکنولوژی چدید، از قطعاتی بنام لودسل loadcell، نمایشگر Indicator، در بعضی مواقع جعبه تقسیم Junction box و انواع پرینتر استفاده می شود. مانند باسکول کامیون جاده ای که دارای 4 عدد لودسل loadcell، نمایشگر یا نشاندهنده، جعبه تقسیم 4 کاناله و پرینتر می باشد.

مثال دیگر باسکول دیجیتال کوچک مانند ترازو طلا یا زعفران یا ترازو آزمایشگاهی 

باسکول ترازو قد و وزن برای سنجش قد و وزن دیجیتال مانند باسکول دیجیتال قد و وزن  نیکو

عکس انواع باسکول دیجیتال 

 

 

باسکول سنگی + باسکول قپانی + باسکول مکانیکی

در قدیم از باسکول مکانیکی یا باسکول قپان یا باسکول سنگی در صنایع ساختمانی و کشاورزی و دیگر صنایع، بهره زیادی می برده اند. امروز در بعضی صنایع از باسکول های صنعتی سنگی هنوز استفاده می شود و طرفداران خاص خود را دارد بخصوص در محل های کاری که همراه با گرد و غبار باشد مانند سنگبری ها، تولید گچ و سیمان و …

قطعات باسکول سنگی یا باسکول مکانیکی:

در باسکول سنگی از قطعات مناسب باسکول سنگی استفاده می شود که طرز ساخت و ساز باسکول در قدیم بوده است. قطعات باسکول سنگی مانند وزنه آویز دار، شاهین، سنگ سرخود، سنگ باسکول و تیغه و بالشتک می باشد.

 

توجه: امروز باسکول سنگی دست دوم بدلیل تولید کم این دستگاهها توسط تولید کنندگان این باسکول های مکانیکی با قیمت مناسب بفروش می رسد.

عکس انواع باسکول سنگی مکانیکی قپانی

نحوه کار با باسکول سنگی و باسکول دیجیتال:

طرز کار باسکول های سنگی یا مکانیکی کمی سخت تر از باسکول های دیجیتالی می باشد.

در باسکول سنگی از فنر و یک نیرو سنچ بجای لودسل استفاده می شود. نیازمند یک خط کش مدرج که شامل یک نشانه بنام مرغک هستیم. وقتی کالا یا شخص روز سطح باسکول قرار می گیرد، اهرم باسکول از حالت تعادل یا موازی با سطح زمین خارج می شود و بایستی انقدر سنگ باسکول را کم زیاد کنیم تا اهرم بحالت تعادل در بیاید در این لحظه عدد نشان داده شده روی نشان مرغک، وزن کالا یا شخص می باشد.

اما طرز کار باسکول دیجیتال بسیار ساده تر می باشد. باسکول دیجیتال نیز در حالت تعادل و یا پاره سنگ صفر می باشد. وقتی کالا یا شخص روی آن قرار بگیرد، میزان وزن را با دقت مناسب و تعریف شده آن باسکول یا ترازو نشان میدهد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()