021-65612535
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 10 بهمن 1400 در ساعت 15 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

علت شارژ نشدن باطری باسکول 

 علت شارژ نشدن ترازو 

علت شارژ نشدن ترازو دیجیتال 

 

امروزه در بیشتر ترازو های فروشگاهی و صنعتی، باتری جز اصلی ترین لوازم جانبی این دستگاه ها به حساب می آید. این محصولات با قابلیت دارا بودن باتری در شرایطی که قطعی برق رخ دهد ترازو ها کماکان روشن میمانند زیرا که به طور اتوماتیک بر روی باتری سویچ میشود. که باعث میشود تا در خدمات دهی به مشتریان خود دچار مشکل نشوید.

ترازو های که منبع تغذیه باتری دارند از باتری های مختلفی همچون باتری خشک مکعبی، باتری قلمی و نیم قلمی، باتری سکه ای استفاده میکنند که در بیشتر ترازو ها از باتری خشک مکعبی استفاده میشود. در حالتی که ملاحظه مصرفی باتری را بکنید کارکرد مفید باتری به حداکثر دو سال میرسد اما اپ راتور های ترازو چون اغلب از برق شهری استفاده میکنند اصلا توجهی به کارکرد باتری نمیکنند. باتری به د لیل جنس و پرس کارخانه ای امکان تعمیر ندارد ولی میتوان با رعایت یک سری از کارها نسبت به استفاده از باتری طول عمر باتری را به حداکثر رساند.

در شروع کار اطمینان حاصل کنید که ترازو از برق شهری استفاده میکند. سعی کنید بعد از هر زمان که از باتری استفاده کردید بگذارید باتری به طور کامل شارژ شود. این امکان در صورتی اجرا میشود که بعد اینکه از باطری استفاده کردید دستگاه باید به برق شهری متصل شود تا باتری را به طور کامل شارژ کند. در زمانی که میخواهید از باتری استفاده کنید و یا زمانی که مجبور به استفاده از باتری هستید ( قطع برق ) که کار مهمی با ترازو ندارید به دلیل خالی نشدن بی مورد باتری میتوانید آن را خاموش کنید. از سوی که حتی در حالت خاموشی دستگاه باتری مصرف میشود پس باید ترازو را از برق بکشید. باتری این محصولات به گونه ای است که برای کارایی دستگاه بالا برود باید دستگاه مداوم در حالت برق باشد و هفته ای یک بار در حالت باتری استفاده نمایید.

این کار در حالتی صورت میپذیرد که در مکان استفاده شده از دستگاه مشکل قطعی یا نوسانات برقی وجود نداشته باشد. یکی از راحت ترین روش ها برای کمک به طول عمر باتری ای این است که هفته ای یکبار دستگاه را از برق مستقیم شهری جدا کنید و سپس آن را روشن کنید این کار باعث میشود دستگاه به طور خودکار منبع برق مصرفی خود را به منبع تغذیه باتری سویچ کند و تا حدی با باتری کار کند که باتری تمام شده و ترازو خود را خاموش کند و پس از آن مجدد ترازو را به پریز برق شهری متصل کرده تا باتری را شارژ کند. براین اساس دیگر هیچ استرسی بابت قطع شدن برق شهری و پس از آن با رعایت نکات فوق نگران خرابی باتری دستگاه در شرایط حساس نباشید و همیشه باتری دستگاهتان شارژ دارد.

تعویض باتری ترازو

 

شاید برایتان سوال پیش آیید که از کجا بفهمیم باتری دچار مشکل و یا خرابی شده است با ما همراه باشید تا شمارا به بهترین صورت راهنمایی کنیم.

 

در حالتی که ترازو را از پریز برق جدا کرده باشید و بعد از آن ترازو به صورت خودکار منبع تغذیه خود را بر روی باتری سویچ نکرد اولین احتمال را اینگونه میدهیم که باتری ترازو شما با مشکل برخورده و نیاز به تعویض آن دارید تا در شرایطی هم چون قطعی برق ویا خرابی در ناحیه کابل برق شما بتوانید با باتری نیاز خود را برطرف کنید.
از آن رو ما به شما توصیه میکنیم برای خرید باتری ترازو به نمایندگی های معتبری مراجعه نمایید و از ارجاع به نمایندگی های نا معتبر خود داری نمایید. 

 

باتری ترازو در ترازو فروشگاهی و ترازو صنعتی اهمیت زیادی دارد زیرا در حین کار با ترازو با قطع برق در صورت نداشتن باتری ، ترازوی دیجیتال خاموش می گردد ، این در صورتی است که با استفاده از باتری با کیفیت می توان این احتمال و خلل در انجام کار را از بین برد .

عمر مفید یک باتری با رعایت شرایط استفاده از باتری می تواند به حدود دو سال برسد اما متاسفانه کاربرانی که با ترازو در ارتباط می باشند به اهمیت سالم بودن باتری توجه نمی نمایند در صورتی که با استفاده از باتری عمر باتری افزایش یافته و نیاز به تعویض تا حدود دو تا سه سال نیست .

ترازو فروشگاهی دارای باتری پشتیبان داخلی میباشد ، ترازو دیجیتال ، در هنگام قطع برق ، بدون وقفه به کار ادامه داده و میتواند تا حداقل 4 ساعت بدون نیاز به برق شهری باقی بماند .

کلیه عملیات استفاده از برق شهر ، سوئیچ نمودن روی باطری ترازو در هنگام قطع برق و شارژ باتری به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت کاربر انجام میگردد . هنگام استفاده از باطری ترازو دیجیتال ، چراغ مربوطه روی نمایشگر دستگاه روشن خواهد شد .

باتری ترازو دیجیتال و مدار الکترونیک مربوطه ، نیاز به هیچگونه عملیات سرویس و نگه داری ندارد ، اما رعایت نکات زیر باعث افزایش طول عمر باتری ترازو و نیز امکان استفاده ی طولانی تر از ترازو در حالت قطع برق شهر خواهد شد .

  • هنگام استفاده از ترازو در حالت عادی ، مطمئن شوید که دستگاه حتما به پریز برق شهر متصل باشد .
  • در زمان قطع برق ، از روشن گذاشتن بی دلیل ترازو خودداری نمایید ، در صورتیکه مدت زمان کوتاهی کاری با ترازو ندارید ، با استفاده از کلید روشن خاموش روی صفحه کلید ، نمایشگر ترازو را خاموش کنید .
  • از آنجا که عمل شارژ باطری حتی در زمان خاموش بودن ترازو نیز انجام میگردد ، در هنگام خاموش بودن دستگاه ، دو شاخه آن را از پریز خارج نکنید .
  • پس از هر بار قطع برق و استفاده از باطری ترازو لازم است باطری کاملا شارژ شود ، به این منظور بین هر دو بار متوالی استفاده از باتری ، دستگاه باید برای زمان کافی به برق شهر متصل گردد .
  • جهت افزایش طول عمر مفید باتری ترازو لازم است که برای مدت طولانی بدون استفاده نماند ،  این رو در صورتیکه از ترازو در محلی استفاده می نمایید که با قطعی متوالی برق مواجه نیستید ، هفته ای یک بار دو شاخه ی ترازو را از پریز برق بیرون بکشید و دستگاه را با باتری داخلی روشن نمایید تا باتری ترازو کاملا خالی شود ( ترازو به طور خودکار خاموش خواهد شد ) سپس ترازو را دوباره به برق شهر متصل نمایید . 

باتری ترازو به دلیل داشتن شارژری با قدرت حفظ برق به مدت 4 الی 6 ساعت بیش از ساعت ذکر شده توان نگه داری برق را ندارد ، در ترازو دیجیتال در تمامی مدل ها می توان از یک نوع باتری استفاده نموده و بر حسب نوع شارژر مدت زمان نگه داری برق مشخص می گردد و نوع باتری در ترازو صنعتی و ترازو فروشگاهی و حتی در باسکول تفاوتی با هم ندارد .

 

همانطور که تمامی وسایل دیجیتالی و الکترونیکی پس از مدت ها استفاده نیاز به خدمات خواهند داشت مقیاس های توزین نیز از این قاعده مستثنا نیستند و چه بسا نیاز به تعمیر و نگهداری بهتری نیز دارند.
آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که اگر ترازوی دیجیتال شما وزن محصولات را کم بکشد چه زیان هایی به شما وارد خواهد شد؟

 

یا تصور کنید شروع یک روز کاری با خرابی ترازو مواجه شوید و هیچ اطلاعی از نحوه تعمیر آن نداشته باشید، علاوه بر صرف وقت و هزینه های تعمیر مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.
آیا میدانستید برخی از مشکلاتی که در مقیاس های توزین رخ میدهد به راحتی و توسط خود شما قابل رفع است؟
ما در این مقاله شما را با نحوه عیب یابی و چگونگی تعمیر ترازو آشنا میکنیم.
با مطالعه این مقاله میتوانید به نحوه عیب یابی انواع ترازوی فروشگاهی آگاهی پیدا کنید. توجه داشته باشید در صورت مواجه شدن با ایرادات جدی تر حتما به مراکز خدمات سیستم های توزین مراجعه نمایید و از دستکاری خودسرانه خودداری نمایید چرا که عدم آگاهی به تعمیرات تخصصی ممکن است منجر به خسارت های بیشتری گردد.

 

ممکن است هنگام کار با ترازو ایرادات ناگهانی رخ دهد که شامل موارد زیر میگردد:
1/ خاموش شدن دستگاه
2/ عدم کارکرد با باتری
3/ عدم کارکرد با برق
4/ کم یا زیاد کشیدن وزن
5/ نوسانات وزنی
6/ عدم چاپ اطلاعات یا چاپ کمرنگ آن

 درصورتی که ترازو روشن نمی شود:

-کلید اصلی را روشن کنید ، سیم برق را تست کنید و در صورت نیاز تعویض کنید. جای دستگاه را تعویض کنید و به پریز دیگری وصل کنید. و در صورت عدم رفع با نمایندگی تماس بگیرید.

نوسانات وزنی یا عدم نمایش صحیح وزن:

دستگاه را از معرض باد پنکه و کولر و .... قرار ندهید.

محل قرار گرفتن دستگاه را تغییر دهید یا میز محکمی انتخاب کنید.بررسی کنید کفه ی توزین به جایی برخورد نداشته باشد.پایه های دستگاه را تنظیم نمایید.دستگاه را تراز نمایید

 دستگاه به حالت قفل زمانی رفته است:

برای دریافت کد ترازو با نمایندگی تماس حاصل نمایید.

 

ترازو با برق کار نمی کند:

دستگاه را به پریز برق دیگری وصل کنید.سیم برق را تعویض کنید.

هنگامیکه برق شهر قطع می شود دستگاه با باطری کار نمیکند:

باطری خراب است و با نمایندگی خدمات ترازوی دیجیتال تماس بگیرید.

 

فاکتور چاپ نمیشود:

 کاغذ را بطور صحیح قرار دهید.با تعمیرگاه ترازو تماس بگیرید

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()