021-65612535
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 14 شهریور 1400 در ساعت 43 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 

نحوه کار با باسکول سنگی را در این نوشته شرح می دهیم. در ابتدا نگاهی به طرز کار این نوع باسکول ها می اندازیم.

طرز کار باسکول سنگی

در ساخت باسکول های سنگی از قانون هوک استفاده می شود. در این قانون رابطه بین نیرو و تغییر شکل قطعه به صورت خطی می باشد. در این باسکول ها از یک فنر و یک نیروسنج استفاده می شود و زمانی که شما بر روی باسکول قرار می گیرید، نیرو سنج نیروی کششی وارده بر فنر را اندازه گیری کرده و پس از تنظیمات مورد نیاز باسکول وزن شما را تعیین می کند.

در باسکول های سنگی قطعه ای وجود دارد که بر روی آن مانند خط کش مدرج می باشد. نام این قطعه شاهین باسکول است و در انتهای آن یک آویز وجود دارد. در مقابل شاهین قطعه ای وجود دارد که به مرغک باسکول معروف است و زمانی که شاهین با قطعه مقابل (مرغک) در یک راستا قرار می گیرد نشان دهنده تراز بودن شاهین است و شما می توانید وزن کالا را از نشانگر شاهین بخوانید.

در زمان استفاده از باسکول تا وزن 10 کیلو گرم نیازی به استفاده از سنگ در آویز باسکول نیست و زمانی که شما کالای زیر 10 کیلو گرم را بر روی باسکول قرار می دهید می توانید با تنظیم نشانگر بر روی اعداد مدرج شاهین و در یک راستا قرار گرفتن سر شاهین با قطعه مقابل (مرغک)، وزن کالای مورد نظرتان را به دست آورید ولی زمانی که وزن کالای مورد نظر از 10 کیلوگرم بیشتر می شود نیاز است که از وزنه های سنگی 100 ، 200 ، 500 و … گرمی استفاده کنید.

 

نحوه کار با باسکول سنگی

در باسکول های سنگی برای رسیدن به توازن، هر وزنه 100 گرمی برابر 10 کیلو گرم محاسبه می شود. به طور مثال شما می خواهید خودتان را وزن کنید و بر روی باسکول قرار می گیرید. زمانی که شما بر روی باسکول می ایستید سر شاهین به سمت بالا می رود و شاهین در تعادل نمی باشد. شما وزنه های 500 ، 200، 100 و … گرمی اضافه می کنید تا شاهین باسکول تراز شود.

مثالی در خصوص توزین با باسکول

مثلا اگر وزن شما 78 کیلوگرم باشد زمانی که بر روی باسکول قرار می گیرید نیاز است از وزنه های 500 و 200 گرمی بر روی آویز استفاده کنید و نشانگر را بر روی شاهین باسکول حرکت دهید تا تعادل صورت پذیرد. زمانی که نشانگر بر روی عدد 8 قرار می گیرد شاهین و قطعه مقابل آن در حالت تعادل است و وزن شما را نشان می دهد.

 

باسکول های سنگی (مکانیکی) نیکو

باسکول های سنگی یا مکانیکی نیکو در وزن های 500kg ، 200kg ، 100kg و 1000kg تولید و عرضه می گردند.شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات ،باسکول مکانیکی تولید شده در کارخانه باسکول نیکو را مشاهده کنید. 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()