021-65612535
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 21 تير 1401 در ساعت 40 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید وزن کردن یکی از اصلی ترین کار آزمایشگاه می باشد. ترازوهای جدید دیجیتالی به راحتی می توانند کار آنالیتیک، نیم میکرو پیشرفته و میکرو را انجام دهند و بدون اینکه نیاز به اتاق ویژه توزین باشد.کار کردن با ترازوی دیجیتالی بسیار آسان است و صنعت الکترونیک با پیشرفت های زیادی که داشته است، این کار را آسان کرده است. با وجود ترازوهای دیجیتالی کار توزین در کمترین زمان انجام می شود و در فرآیند تولید نیز میتوان از وسایل توزین استفاده کرد.

ترازوهای دیجیتالی با وجود تمام الکترونیکی بودنشان، ولی احتمال خطا نیز دارند و باید در استفاده از آنها نهایت دقت را داشته باشید.زمانی که می خواهید از ترازوی دیجیتالی مخصوصا آزمایشگاهی را استفاده کنید، باید به نکاتی که در ادامه آورده ایم توجه کنید تا بتوانید نتایج دقیقی از آزمایشات خود بدست آورید.

به یاد داشته باشید که ابتدا محل خوبی در آزمایشگاه برای اسکان ترازو پیدا کنید.میزی که ترازو را روی آن قرار می دهید باید ثابت بوده و در صورت امکان سنگی و آزمایشگاهی باشد. میزها اغلب قابلیت لرزش دارند و میزی که شما قرار است ترازوی آزمایشگاهی را روی آن قرار دهید نباید زیاد حرکت کند، ضد مغناطیسی و از جنس استیل باشد.

توجه داشته باشید که میز و محلی که قرار است ترازو بر روی آن قرار بگیرد، باید ثابت باشد و تا جایی که می توانید ترازو را نزدیک پایه های میز قرار دهید تا لغزش کمتری برای ترازو به وجود بیاد. در اتاقی که زیاد جریان هوای ناخواسته ای وجود ندارد آزمایشات را انجام دهید.بیشتر آزمایشات تحت تاثیر دما هستند و دما روی آنها بسیار تاثیرگذار است و حتی وزن آنها تغییر خواهد کرد که باید به این موضوع بسیار توجه کنید. رطوبت هوا و روشنایی از دیگر عواملی هستند که در توزین مواد تاثیر دارند.

حد ایده آل رطوبت برای توزین مواد 45 تا 60 درصد است و باید توجه داشته باشید که این رطوبت هرگز به کمتر از 20 درصد یا بیشتر از 80 درصد نرسد تا آزمایشات به مشکل برخورد نکنند. به روشنایی اتاقی که ترازوی آزمایشگاهی را در آن قرار می دهید توجه کنید و این دستگاه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و بهتر است از لامپ های فلورانس برای محیط اطرافتان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ترازوی آزمایشگاهی را هیچ وقت از برق نکشید و همیشه آن را در حالت آماده باش قرار دهید و زمانی که کارتان با دستگاه تمام شد، فقط دکمه خاموش را فشار دهید تا نیازی به گرم شدن و آمادگی برای استفاده نداشته باشد.برای استفاده از ترازو آزمایشگاهی، تراز کردن پایه ها و سپس تنظیم حساسیت ترازو را فراموش نکنید. با انجام مواردی که در این مقاله آورده شد می توانید عمر ترازو را افزایش دهید و به راحتی از آن استفاده کنید و به صورت دقیق کار توزین را انجام دهید.

 ترازو های آزمایشگاهی دارای حساسیت بالا هستند و در حین کار کردن باید توجه داشت که تمامی نکات ایمنی و محافظتی رعایت شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()