021-65612535
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 14 فروردین 1401 در ساعت 32 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خرید عمده باسکول از کارخانه یا به قیمت پایین

قبل از اینکه بخواهیم به ویژگی‌های بهترین سایت عمده فروشی کالا یا فروش عمده کالا بپردازیم ابتدا توضیحی در مورد مفهوم عمده فروشی کالا و خرید عمده کالا از کارخانه می‌پردازیم. 

عمده فروشی چیست؟

عمده فروش یک شرکت یا شخصی است که محصولات را به صورت عمده از تولیدکنندگان خریداری و به خرده فروشان می‌فروشد. چه بخواهید به صورت آنلاین بفروشید و چه از طریق فروشگاه خرده فروشی، اگر خودتان محصولی تولید نمی‌کنید باید کالاهایی را برای فروش از منبع دیگری تهیه کنید. اگرچه ممکن است بتوانید مستقیما از تولیدکننده خرید کنید اما به احتمال زیاد به دلیل شرایط سخت ارتباط گرفتن با کارخانه‌ها یا نداشتن امکان سفارش در حد حداقل سفارش برای خرید عمده از کارخانه مورد نظر، از عمده فروش خرید خواهید کرد.

یک عمده فروش اساسا یک واسطه بین یک تولیدکننده و یک شرکت خرده فروشی است. عمده فروشان مقادیر زیادی از محصولات را با قیمت پایین‌تری به صورت عمده از کارخانه‌ها خریداری یا مستقیما از یک کشور خارجی وارد می‌کنند و آنها را به خرده فروشان یا کسب‌وکارهای دیگر می‌فروشند که آنها هم کالاهای خریداری شده به صورت عمده را در سایت‌های تجارت الکترونیکی فروشگاه‌های فیزیکی خود می‌فروشند معمولا مشتریان خرده فروش‌ها مصرف‌کننده نهایی هستند.

در حالی که متداول‌ترین نوع عمده فروشی بین تولیدکنندگان و خرده فروشان است اما تعداد زیادی از عمده فروشان به عمده فروشان دیگر می‌فروشند. یک عمده فروش ممکن است مواد اولیه را برای تولید کالا به کارخانه‌ها بفروشد یا از کارخانه‌ها خرید عمده انجام دهد و آنها را به کسب‌وکارهای دیگر بفروشد.

خرید عمده از کارخانه چیست؟

خرید عمده از کارخانه زمانی اتفاق می‌افتد که شما بخواهید برای داشتن صرفه‌جویی در مقیاس، کالا مورد نظر خود را مستقیما به صورت عمده از کارخانه سفارش دهید.

برای سفارش مستقیم از کارخانه حجم سفارش شما باید بزرگتر از آنچه که خرده فروش‌ها از عمده فروشان می‌خرد باشد و معمولا کارخانه‌ها یک حداقل سفارشی برای این منظور دارند و همچنین بسته به حجم خرید شما تخفیفات و شرایط‌شان به صورت پلکانی به نفع شما می‌شود. یعنی با خرید بیشتر، تخفیف بیشتری دریافت می‌کنید و احتمالا از شرایط پرداخت بهتری هم برخوردار خواهید شد.

بسیاری از شرکت‌ها و عمده فروش‌ها برای این صرفه‌جویی در مقیاس و کسب سود بالا ترجیح می‌دهند به صورت مستقیم و از خود کارخانه خرید داشته باشند. توجه داشته باشید در خرید عمده از کارخانه دقت کنید که شرایط نگهداری و ظرفیت لازم برای انبار کردن کالاهای مورد نظر را داشته باشید.

مطالب مرتبط: ۷ دلیل برای خرید عمده از کارخانه به طور مستقیم و بدون واسطه

 

راهکار نوین فروش عمده کالا

خوب تا اینجا کار عملا با مفهوم عمده فروشی و خرید عمده از کارخانه‌ها را آشنا شدیم. اما یادتان باشد دیگر فروش به سبک قدیم و سنتی کارساز نیست و روش‌های دیگری باید برای رشد و موفقیت خود پیدا کنید یکی از این روش‌ها فروش عمده اینترنتی و آنلاین است.

فروش عمده اینترنتی چیست؟ 

فروش عمده اینترنتی به مجموعه‌ای از سیستم‌های نرم افزاری یکپارچه و متصل به هم اطلاق می‌شود که شما با استفاده از آن سیستم‌ها، فروش عمده خود را به صورت اینترنتی و آنلاین مدیریت می‌کنید.

با توجه به اینکه فروش عمده نسبت به فروش خرد پیچیده و سخت است و همچنین دارای قوانین و استانداردهای تجاری است مدیریت کردن آن ابتدا سخت به نظر می‌رسد. در حالی که اگر این سیستم درست پیاده‌سازی شود می‌تواند شما را در مدت خیلی کوتاهی کاملا از همکاران و رقبای تجاری‌تان متمایز سازد. 

یکی از معایب این سیستم فروش اینترنتی در صورتی که بخواهید همه زیرساخت‌ها را مانند اتوماسیون، سامانه خرید و فروش حسابداری، فروشگاه اینترنتی و از همه مهمتر بازاریابی آن را فراهم کنید هزینه سرمایه‌گذاری اولیه آن است. اما یک روش بهتری برای مدیریت فروش عمده اینترنتی هم وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم.

 

خرید عمده کالا از کارخانه

خرید به قیمت کارخانه

دلیل اینکه می توانیم در ایران بسیاری از کالاها را با قیمت مناسب خرید کنیم این است که ایران یک کشور صنعتی است. صنایع کوچک و بزرگ در ایران فعال هستند. محصولات با توزیع مناسب در بازار با قیمت مناسب قابل دسترس هستند.

 

 

ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()