021-65612535
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 24 مرداد 1401 در ساعت 16 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

باسکول دیجیتال چیست؟

به نوعی از ترازو که در ابعاد و اندازه بزرگتر طراحی و ساخته شده است و مخصوص توزین اجناس سنگین  (بالای 100 کیلو) می باشد، باسکول دیجیتال می گویند. بدنه ی باسکول دیجیتال به شکلی ساخته شده است که در برابر ضربه، بسیار مستحکم و مقاوم است و هنگام قرار دادن بار سنگین و حتی ایجاد ضربه بر روی سیستم، هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد. به علت تحمل اجسام سنگین، آنها با بدنه ای محکم؛ اغلب ورق فولاد ساخته می شوند. باسکول دیجیتال بهترین ابزار برای توزین اجسام سنگین می باشد؛ چرا که از نظر دقت و سرعت بسیار هوشمند تر از باسکول های دستی عمل می کنند. دقت اندازه گیری باسکول با فناوری دیجیتال و استفاده از لودسل، بسیار بیشتر از باسکول های غیر دیجیتال می باشد.

 سنجش وزن، در باسکول های دیجیتال را لودسل یا حسگر وزن انجام می دهد. نتیجه توزین به دستگاه دیگری به نام نشان دهنده یا نمایشگر، ارسال و نشان داده می شود. چنان چه نیازی به چاپ وزن باشد، می توان از پرینتر یا چاپگر نیز استفاده کرد. باسکول دیجیتال نیاز به مراقبت و نگهداری، کنترل دوره ایی و تمیزکاری دارد. باسکول های دیجیتال نه تنها بدنه بسیار مقاومی دارند، بلکه پایه های توزین و کفه آنها بسیار باکیفیت است. آنها همچنین توانایی تحمل وزن بیش از حد مجاز برای تحمل بار اضافی را دارا می باشند.

انواع باسکول دیجیتال

 باسکول صنعتی

این نوع باسکول دیجیتال در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. جهت انتخاب محصول مورد نظر خود باید به نوع استفاده، کاربری و همینطور محیط استفاده از باسکول دیجیتال توجه داشته باشید. بدنه آنها از جنس فلز بوده و توانایی مقاومت در برابر فشار و ضربات بسیار قوی را دارند. به همین علت است که بسیاری اعتقاد دارند که ترازوهای صنعتی نسبت به باسکول فروشگاهی، نه تنها از نظر بدنه و ظاهر، بلکه از نظر ساختار داخلی نیز مقاوم تر و کاربردی تر می باشد.

آنها به صورت آویز، ثابت، متحرک و نصب در زمین دسته بندی می باشد. فارغ از باسکول های آویز، انواع باسکول دیجیتال صنعتی اعم از ثابت و متحرک، دارای سینی توزین هستند و شامل یک یا چندین حسگر وزن مجهز می باشند.

 در زمان خرید باسکول دیجیتال صنعتی باید به انتخاب هدف و نیاز خود توجه داشته باشید. انواع صنعتی باسکول دیجیتال، از ویژگی هایی مانند:  بارکد خوان و کارت خوان، قطعه شمار و پارسنگ، ارتباط با کامپیوتر و چاپگر خارجی برخوردارهستند. نکته قابل توجه این است که به واسطه سنگین بودن و عدم جابجایی آن ها، احتمال آسیب دیدن آنها بسیار زیاد است.

باسکول هایی که بتوانند قدرت بالاتر از 500 کیلوگرم را تحمل کنند، در دسته باسکول دیجیتال صنعتی قرار می گیرند. حداکثر وزن قابل تحمل آنها، ده تن می باشد. انواع ترازو های صنعتی در فروشگاه ها، انبارها، کارگاه ها و کارخانه های صنعتی کاربرد زیادی دارند. بدنه انواع ترازو های صنعتی باید به شکلی ساخته شود، که در برابر فشار و سنگینی و حتی ضربه، مقاومت زیادی داشته باشد.

باسکول فروشگاهی

باسکول دیجیتال فروشگاهی می تواند تا ظرفیت 500 کیلوگرم را تحمل کند؛ در اصطلاح به آن باسکول 500 کیلویی گفته می شود. باسکول فروشگاهی نوعی ترازو دیجیتال با ظرفیت بسیار بالا وکفه توزین بسیار بزرگ است. اغلب برای توزین کالاهایی با حجم زیاد و ظرفیت های بالا از این محصول استفاده می کنند. انواع مختلفی از آن مانند ترازو دیواری، ثابت و متحرک، در محیط قابل اجرا می باشد.

ترازو ثابت دارای یک ستون بوده و به زمین می چسبد. ترازو دیواری بدون هیچ ستونی، نمایشگر آن بر روی دیوار نصب می شود. ترازو متحرک به دلیل چرخ هایش، توانایی حرکت را هم دارد؛ از این رو به باسکول فروشگاهی باسکول میدانی نیز گفته می شود.

قیمت باسکول دیجیتال فروشگاهی

دقت داشته باشید، قیمت های باسکول دیجیتال با توجه به انواع مختلفی که دارند؛ کاملا متفاوت است. برای مثال برند مورد نظر شما، تاثیر بسزایی در تعیین قیمت خواهد داشت. همینطور امکاناتی مثل:، صندوق پول، نوع صفحه نمایشگر (LED) یاLCD))، اتصال به کامپیوتر ، بارکدخوان، در اختیار داشتن چاپگر و... در تعیین قیمت نهایی نقش کلیدی را ایفا می کنند.

باسکول جاده ای

از باسکول دیجیتال جاده ای، می توان به عنوان بزرگ ترین و صنعتی ترین نوع توزین الکترونیک یاد کرد. آنها می توانند وزنی بالغ بر 7 تا 200 تن را تحمل کنند. همینطور می توانند تمامی صنایع حمل و نقل و ریلی را تحت پوشش قرار بدهند. بادوام ترین محصولی که برای وزن کشی مورد استفاده قرار می گیرد،

باسکول دیجیتال جاده ای می باشد. این نوع از باسکول دیجیتال برای محاسبه وزن بار موجود در خودروهای سنگین و سبک استفاده می شود. آنها می توانند در تمامی شرایط آب و هوایی، بدون هیچ گونه اشتباهی به فعالیت خود ادامه دهند. همچنین اگر در زمان مناسبی سرویس شوند، طول عمر آنها به چیزی بالاتر از بیست سال هم می رسد. باسکول دیجیتال جاده ای، از ساختاری بسیار پیچیده تر، نسبت به ترازو صنعتی برخوردار است.

فرآیند نصب آنها طولانی خواهد بود و باید بسیار با دقت و حساب شده انجام شود. به همین دلیل است که حضور متخصصان و کارشناس هایی با تجربه در زمان نصب لازم است.

 

قیمت باسکول دیجیتال جاده ای

مثل سایر باسکول های دیجیتال، نوع جاده ای آن نیز با توجه به دقت اندازه گیری، ظرفیتی که برای توزین آن مدنظر دارید و همچنین برند سازنده آن؛ از قیمت متفاوتی برخوردار است. حتی در صورتی که هدف و نیاز خود را مشخص کنید، امکان سفارشی سازی آنها نیز وجود دارد.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()